úterý, 22 listopad 2022 17:04

Magický klavír v Opavě s mladými talenty

Autor:

Jubilejní desátý ročník festivalu Magický klavír v proměnách času přivítá na sto dvacet mladých klavíristů z  Moravy a Slezska a letos i z Polska. Klavírní přehlídka žáků základních uměleckých škol se uskuteční ve čtvrtek 24. listopadu v Základní umělecké škole Opava. Hlavní program doplní dva koncerty a workshopy. Mimo jiné vystoupí i mladá nadějná klavíristka Klára Gibišová.

 

003

 

Magický klavír v proměnách času letos přivítá asi sto dvacet žáků, kteří vystoupí se dvěma stovkami skladeb. Letos se přihlásili děti z dvaceti šesti základních uměleckých škol ze Slezska a Moravy a po covidové přestávce také zájemci z Polska. Mladí klavíristé vystoupí v několika blocích od osmi do osmnácti hodin. Program doplní workshopy s pedagogy z Fakulty umění Ostravské univerzity, kterými budou Lukáš Michel a Eliška Novotná. Oblíbená je i soutěžní kategorie nazvaná Klavírní postavičky, účastníci v ní prezentují klavírní skladbu, kterou interpretují v kostýmu nebo i pomocí dramatické scénky.

Soutěž doplňují dva koncerty výrazných mladých interpretů. V rámci matiné v deset hodin vystoupí Klára Gibišová a večer na závěrečném recitálu pak Vojtěch Trubač, finalista Mezinárodní interpretační soutěže Beethovenův Hradec, který tam získal druhé místo a Cenu ředitele ZUŠ. Festival je otevřen pro veřejnost. Podrobný program a rozpis žáků zájemci najdou na www.zusopava.cz a na Facebooku školy.

 

Foto: archiv festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.