pondělí, 21 listopad 2022 09:00

Břevnovská hudební setkání s talenty Norou Lubbadovou a Janem Vobořilem

Autor:

V Tereziánském sále Břevnovského kláštera vystoupí v úterý 22. listopadu v 19 hodin mladí hudebníci, klavíristka Nora Lubbadová a hornista Jan Vobořil. Program nese příznačný název Talentissimo! Na společném recitálu zaznějí skladby Wolfganga Amadea Mozarta, Sergeje Rachmaninova, Fryderyka Chopina, Camilla Saint-Saënse, Antonína Dvořáka a dalších.

 

220

 

„Už od svých sedmi let, kdy vyhrála celostátní finále soutěže ZUŠ a získala cenu za interpretaci Schumannových skladeb, dokazovala Nora Lubbadová, že je mimořádným zjevem klavírní interpretace,“ uvádějí pořadatelé. V roce 2017 vyhrála svou první mezinárodní soutěž, následovalo vítězství v soutěži Bachovská cesta a další soutěžní úspěchy a koncertní vystoupení. Dosud největším úspěchem byla první cena v prvním kole soutěže Crescendo International Competition. Druhé kolo se mělo konat ve slavné Carnegie Hall v New Yorku, ale kvůli covidu bylo zrušeno. Hned nato zvítězila ve dvou prestižních soutěžích – Franz Liszt Center Piano Competition a International Music Competition London Grand Prize Virtuoso.

 

221

 

Jan Vobořil je talentovaný hráč na lesní roh, ale také skladatel a dirigent. V jeho případě jablko nepadlo daleko od stromu, tatínek je sólohornistou České filharmonie. Také Jan Vobořil mladší se úspěšně zúčastňuje soutěží, posledním úspěchem je absolutní vítězství (ze všech oborů) na celostátní soutěži Pardubické dechy. V roce 2018 získal druhou cenu, bez udělení první ceny, v celostátní interpretační soutěži vypsané Českou filharmonií a s naším prvním orchestrem vystoupil také sólově na dvou koncertech, kde se svým otcem zahrál svou skladbu pro dva lesní rohy a smyčce. V listopadu 2018 dirigoval Českou studentskou filharmonii na sedmi koncertech v Rudolfinu a provedl zde svoji skladbu, kterou si objednala Česká filharmonie v rámci cyklu edukačních koncertů.

222

 

Foto: Facebook -  Broumovská klávesa a Za poklady Broumovska

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.