pondělí, 30 květen 2022 15:02

Absolventské představení konzervatoře – gymnázia Taneční centrum Praha v úterý ve Stavovském divadle

Autor:

Zítra, v úterý 31. května, se bude od 19 hodin konat tradiční absolventské představení konzervatoře – gymnázia Taneční centrum Praha, a to ve Stavovském divadle. Diváci se mohou těšit na průřez výsledků toho nejlepšího z klasického, moderního a jazzového tance v podání absolventů Tanečního centra Praha a členů Baletu Praha Junior. Ve večeru se představí jak díla zahraničních choreografů, tak premiéry choreografií mladých nadějných talentů, jako jsou Šimon Kubáň či Tereza Hloušková, nebo choreografie renomovaných autorů.

 

600

 

Současní absolventi strávili poslední rok svého studia už v nové budově Domu tanečního umění v pražském Braníku. „Po letech hledání, jednání, vysvětlování a přesvědčování se nám konečně podařilo, bez pomoci státu a veřejné správy, zajistit důstojné prostředí pro školní výuku i uměleckou činnost – ve spolupráci s Mezinárodním centrem tance a oběma studentskými soubory: Balet Praha Junior a Baby Balet Praha,“ vysvětluje ředitel konzervatoře Taneční centrum Praha Jan Schneider s tím, že součástí tohoto unikátního projektu je i kvalitní rehabilitační, produkční, propagační a technologické zázemí. Plně mobilní programy tanečního divadla, které mohou být inscenovány i v těch nejnáročnějších podmínkách naší divadelní sítě, včetně zahraničí.

 

601

 

Pod jednu střechu precizně revitalizovaného Branického pivovaru se vešli ještě dlouholetí partneři Tanečního centra Praha – Pražský komorní balet a konzervatorní přípravka, dětské studio Terpsichoré. Vznikl zde i Nadační fond a Institut Pavla Šmoka. Více o vzniku Domu tanečního umění jsme psali zde a o činnosti Nadačního fondu a Institutu Pavla Šmoka zde.

 

Foto: Serghei Gherciu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.