pondělí, 03 září 2018 00:01

Operalia má vítěze, Petr Nekoranec se do finále nedostal

Autor:

Bez-nzvu„Emily D´Angelo je výjimečná osobnost, jednoznačně stojí na začátku velké kariéry.“

„Plácido Domingo má obrovské zásluhy, že takto kontinuálně hledá nové talenty.“

„Petr Nekoranec nyní od září nastupuje jako sólista do souboru operního divadla ve Stuttgartu.“

„Další místa v letošní Operalii obsadili Američanka, Kanaďanka dva Rusové.“

„Loni uspěl v Operalii český basbarytonista Boris Prýgl.“

Vítězi mezinárodní pěvecké soutěže Operalia se v neděli v Lisabonu stali kanadsko-italská mezzosopranistka Emily D´Angelo a běloruský tenorista Pavel Petrov. Petr Nekoranec se nakonec do finále nedostal, ale v dané konkurenci nejlepších mladých pěvců z celého světa byla i jeho účast v semifinále velkým úspěchem.

2037450417390483127898112161069286388793746n„Emily D´Angelo je výjimečná osobnost, je silná ve výrazu, jednoznačně stojí na začátku velké kariéry,“ řekla portálu KlasikaPlus.cz Silvia Hroncová, ředitelka Opery Národního divadla a Státní opery, která byla večeru přítomna. Soutěž podle ní měla mimořádně vysokou úroveň a v divadle Teatro Nacional de São Carlos bylo přítomno velmi vstřícné publikum. Finálová vystoupení se uskutečnila za doprovodu Orquestra Sinfónica Portuguesa a pod dirigentskou taktovkou Plácida Dominga, který soutěž od roku 1993 pořádá, každý rok na jiném místě.

„Má obrovské zásluhy, že takto kontinuálně hledá nové talenty,“ prohlásila na jeho adresu Hroncová. Je mimochodem přesvědčena, že se podaří někoho z finalistů letošní Operalie získat pro koncertní vystoupení v Praze. A to i proto, že Plácido Domingo po loňském slavnostním představení Mozartova Dona Giovanniho, které dirigoval ve Stavovském divadle, navázal podle jejích slov s Národním divadlem úzký kontakt a získal k němu důvěru.

Emily D´Angelo převzala nejen první cenu v ženských hlasech, Cenu Birgitt Nilsson a Cenu publika, ale vedle těchto uznání v operním oboru také nejvyšší ocenění v samostatné paralelní kategorii interpretace zarzuely, španělské formy operety.  

Další místa v letošní Operalii obsadili v ženském oboru Američanka Samantha Hankey a Kanaďanka Rihab Chaieb a mezi muži dva Rusové, Migran Agadzhanyan a Arseny Yakovlev. Cenu publika obdržel portugalský tenorista Luís Gomez.

petr-nekoranec-photo4-fullŠestadvacetiletý český tenorista Petr Nekoranec nyní od září nastupuje jako sólista do souboru operního divadla ve Stuttgartu. V uplynulých dvou letech byl jako první Čech účastníkem projektu Lindemann Program for Young Artist - programu pro mladé Metropolitní opery v New Yorku.

Loni uspěl v Operalii český basbarytonista Boris Prýgl. Získal Cenu Birgitt Nilsson. Připomněl ho, vedle řady dalších nejlepších účastníků uplynulých ročníků, filmový dokument, který byl během dnešního večera v divadle promítán.

Foto: www.emilydangelo.comPetr Nekoranec

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.