neděle, 07 srpen 2022 08:20

Začíná čtvrtý ročník horažďovické Ševčíkovy akademie a festivalu

Autor:

V neděli 7. srpna začíná čtvrtý ročník Ševčíkovy akademie a festivalu v Horažďovicích. I letos projekt nabídne bohatý program jak pro účastníky akademie, tak pro návštěvníky festivalu. Studenti se zde budou vzdělávat pod vedením významných interpretů – z českých umělců to jsou houslista Josef Špaček a violoncellista Tomáš Jamník, kteří jsou zároveň uměleckými vedoucími projektu, dále pak například kontrabasista Tomáš Karpíšek, houslista Jan Fišer nebo hostující lektorka pěvecké třídy, mezzosopranistka Markéta Cukrová. Ze zahraničí pak přicestují kontrabasista Wies de Boevé a violista Allan Nilles. Úvodní koncert festivalu se odehraje už v pondělí.

 

002

 

Secesní sál Hotelu Prácheň bude v pondělí 8. srpna od osmé hodiny večerní místem Úvodního koncertu festivalu. Účinkovat budou lektoři akademie se svými přáteli – Josef Špaček, Jan Fišer, Daniela Oerterová, Jiří Kabát, Tomáš Jamník, Petra Malíšková, Jakub Mayer, Tomáš Karpíšek, Vilém Vlček, Josef Vlček, Karel Vrtiška, Petr Jiříkovský a Jakub Hrůša. V podobném obsazení, ovšem se zcela jiným programem, se bude konat i páteční koncert ve velkém sále Zámku Horažďovice, a to opět od 20 hodin.

Úterý a středa 9. a 10. srpna budou patřit účastníkům Ševčíkovy akademie, kteří se představí v secesním sále Hotelu Prácheň. Juniorský koncert se tam bude konat ve čtvrtek 11. srpna.

 

001

 

Hřbitovní kostel svatého Jana Křtitele bude v pátek 12. srpna od 22:30 hodin patřit „Nokturnu“. Ve skladbách Arvo Pärta, Jana Dřízala a Franka Martina vystoupí Josef Špaček, Tomáš Jamník, Tomáš Karpíšek a smyčcový ansámbl Ševčíkovy akademie pod vedením dirigentky Aleny Jelínkové. Náš VýhledPlus si můžete připomenout zde.

 

Foto: Fb Ševčíkovy akademie, Marek Novotný

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.