čtvrtek, 26 květen 2022 09:31

Nová Mezinárodní letní akademie komorní hudby Ostrava 2022 v červnu

Autor:

Fakulta umění Ostravské univerzity zve na první ročník Mezinárodní letní akademie komorní hudby Ostrava 2022. Bude se konat ve dnech 21. až 24. června a je určena studentům konzervatoří a vysokých hudebních škol, pedagogům konzervatoří a základních uměleckých škol, ale i široké hudební veřejnosti. Lektoři budou vyučovat na housle, violoncello, kontrabas, klavír a klarinet. Jsou mezi nimi kapacity jako Ivo Kahánek, Karel Dohnal, Miloslav Jelínek, Jiří Hanousek, Alena Mazgajová Čechová, Jan Schulmeister či Petr Maceček. Přihlašovat se je možné do konce května. Více informací najdete zde.

 

00003

 

Hlavním posláním letní akademie by mělo být nyní i v budoucnu setkání mladých hudebníků v tvůrčím mezinárodním hudebním prostředí. Vedle intenzivní výuky komorní hry se budou moci účastníci těšit na lektory a vystoupení na závěrečném koncertu.

Ve volných chvílích se samozřejmě můžete přijít podívat do kterékoli hodiny a poslechnout si hru vašich kolegů. Bude jistě zajímavé sledovat pedagogické působení všech lektorů i z pozice posluchače! Rozpis výuky se studovanými skladbami bude veřejný,“ zve Ostravská univerzita další studenty a širokou veřejnost. Ubytování a stravování si zařizují účastníci sami.

 

Foto: ilustrační / archiv Fakulty umění Ostravské univerzity

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.