úterý, 26 listopad 2019 08:21

Klavíristé z pěti zemí v přehlídce Pražské konzervatoře Mladý klavír

Autorka:

Mladí klavíristé ve věku od dvanácti do osmnácti let poměří své výkony v rámci 14. ročníku mezinárodní soutěžní přehlídky Mladý klavír Pražské konzervatoře 2019. Koná se v Koncertním sále Pražské konzervatoře v sobotu 30. listopadu od deseti hodin a bude rozdělená do několika bloků s přesným časovým vymezením. Představí patnáct mladých pianistů z pěti zemí.

 

6

 

Z domácích hudebníků bude účinkovat Martin Balog, Daniel Boura, Adam Braun, Veronika Jaklová, Matěj Pinkas a Ondřej Tuček. Dvě země v programu reprezentují Matyáš Meinczinger (ČR-Maďarsko), Logan Sherwin (USA-Rusko) a Denis Stefanov (Česká republika – Ukrajina). Z Ukrajiny přijede také Maksym Burdalov, Petro Grigoryan, Oksana Momot nebo Gleb Razuvaev. Maďarsko bude reprezentovat Regina Fejes a Slovensko Matej Šabík. Podmínkou účasti mladých klavíristů na přehlídce je předchozí významné umístění na některé z českých nebo zahraničních klavírních soutěží, dobrozdání domácí umělecké školy o vynikající úrovni svého studenta, nebo doporučení nejméně dvou významných uměleckých nebo pedagogických osobností, které účastníka znají.

 

4

 

Výkony soutěžících bude hodnotit odborná porota složená z koncertních pianistů a pedagogů Pražské konzervatoře a Akademie múzických umění v Praze. Vedle hlavního organizátora Milana Langera to bude Ivo Kahánek, Martin Kasík a Libor Nováček. V čele poroty zasedne předseda Prof. Avedis Kouyoumdjian z vídeňské Universität für Musik und darestellende Kunst. Nejlepší účastníci přehlídky vystoupí na Koncertě laureátů 18. dubna 2020, mohou se účastnit Mezinárodních letních klavírních kurzů pořádaných Pražskou konzervatoří a získají peněžní ocenění.

 

 

 

Foto: archiv soutěže

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.